Geri Dönüşüm Otomatı

geri-donusum-otomati

Geri Dönüşüm Otomatları

Geri Dönüşüm Otomatı yada diğer Adıyla Ters Satış Otomatı

Geri Dönüşüm Otomatı ( Ters Satış Otomatı) olarak adlandırılan otomatlar ile ilgili ilk patent başvurusu 1920 yılında Amerika’da yapılmış iken bu alandaki ilk otomat ise 1950′lerin sonunda İsveç’te üretildi.

Halihazırda büyük çoğunluğu ABD ve Avrupa’da olmak üzere bir çok ülkede 100.000′den fazla geri dönüşüm otomatı bulunmaktadır.
Çin ve Birleşik Arap Emirlikleri ise ilk defa 2015 yılında bu makinelerin kurulumları gerçekleştirilmiştir.

Bu makinelerin büyük çoğunluğu şişe ve pil geri dönüşümü için işlev görürken, son yıllarda LED Ampüller , Kağıt, Cam, Metal ile eski cep telefonları karşılığında da ödeme yapan modeller de faaliyete sokulmuş durumdadır.

Ülke ve şehir yönetimleri ise geri dönüşümü teşvik ettiği ve bu ürünlerin  toplanmasında açığa çıkan karbondioksit salınımlarından da tasarruf sağladığı için özellikle alışveriş merkezleri ve büyük mağazaların bulunduğu yerlerde bu makinelerin kurulumlarını artırmaya çalışıyorlar.

Geri Dönüşüm Otomatı çalışma sistemleri ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.
Kimi Ülkelerde cihaza Atılan Geri Dönüşüm Materyalleri Karşılığında Çeşitli Firmalara ait Hediye Çekleri verilirken, Bazı Ülkelerde de Para verilmektedir.

Artık Satış Otomatlarına Para Vermeyeceksiniz, Aksine Para Kazanacaksınız.

Geri Dönüşüm Otomatları ile Yeni Bir iş Sektörüne girmeye Ne Dersiniz ?

Cam Şişe, Plastik Şişe, Metal Şişe ve daha Bir Çok Geri Dönüşüm Materyalleri karşılığında Para, Barkod, Puan, Kalem ve Mama Veren Geri Dönüşüm Otomatları ile ilgi bize ulaşabilirsiniz.

Geri Dönüşüm Otomatı Model ve Fiyatları için İletişime Geçiniz…

bilgi@geridonusumotomati.com